0332 233 19 13 Müşteri Hizmetleri

Yangın Söndürme Kıyafetleri

Yangının ilk safhalarında verimli bir müdahalenin yerine getirilebilmesi için o bölümde çıkması muhtemel yangın tipine uygun söndürücü seçilmesi gerekmektedir. Bu bakımdan öncelikle yangın sınıflarının belirlenmesi gerekmektedir.

Yangın Söndürme Kıyafetleri

Yangın Söndürme Kıyafetleri

 

Teknik Bilgiler :

Tüm ürünler ithal, EN 469 ve CE belgeli, Dış katmanı dahil 4 katlı, Isı, su geçirmez, Vücutta oluşan teri emer, Kaban ve pantolon olarak iki parçalı

Yangın esnasında iş güvenliğinin sağlanabilmesi adına; yangın söndürme kıyafetlerinin de kullanılması zorunludur. Yangın esnasında, yangına müdahale durumunda ve yangından can veya mal kurtarma çalışmaları esnasında gereklilik arz eden bu kıyafetler; farklı modelleriyle karşımıza çıkıyor. İş güvenliği için gerekli olan bu kıyafetler; kask, çizme, eldiven, pantolon, başlık gibi çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda tek tip itfaiyeci elbiseleri de bu alanda sıklıkla tercih ediliyor. Atlama çarşafı, atlama yastığı, el feneri, balta, kafa lambaları, filtreler, kaçış başlıkları ve yangın battaniyeleri de yine yangın esnasında kullanılan malzemeler arasında yer alıyor. 

Yangın söndürme kıyafetlerinin; ısı ve aleve karşı direnç gösteren özellikle olması gerekiyor. Zira müdahale eden ekibin yangından korunabilmesi adına bu önemli bir nokta oluyor. Aynı zamanda solunum tüpleri de yine müdahale esnasında müdahale eden ekibin zararlı gazlardan etkilenmemesi adına dikkat edilmesi gereken bir nokta. Pantolon bariyerli yangına karşı yaklaşma elbisesi, örgülü başlık, baret, itfaiyeci çizmesi, itfaiyeci eldiveni, alüminize tipi itfaiyeci elbisesi, sivil savunma kıyafetleri, itfaiyeci tipi nacak, hava emme ve tahliye üniteleri, termal görüntülü kamera, gaz tespit ve ölçüm cihazı, atlama yastığı, kurtrama liberatörü, S.O.S. kurtarma takımı, tam yüz gaz maskesi, teleskopik merdiven, temiz hava solunum takımı, kişisel hareketsizlik cihazı; yangın esnasında kullanılması gereken ve iş güvenliği açısından da önem arz eden kıyafet ve malzemeler arasında yer almaktadır.

Yangın Elbisesi Fiyatları

Yangına müdahale esnasında kullanılması gereken bu kıyafet ve malzemeler sayesinde; yangının hasarları da minimuma indirilmiş olacaktır. Aksi halde yangına müdahale etmek de bir hayli riskli bir hal alacaktır. Ekipmansız ve yangın söndürme kıyafetleri olmadan yangına müdahale etmek; can güvenliği açısından bir tehdit oluşturmaktadır. Bu şekilde müdahale edilmesi her açıdan sakıncalıdır. Bu yüzden yangın mahaline müdahale etmeden önce bu kıyafetlerin hazır bir konumda bekletilmesi ve müdahale edecek olan ekibin yangın söndürme kıyafetlerini kullanarak, olay mahaline hareket etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde hem iş güvenliği sağlanarak müdahale edecek olan ekibin hayatı korunacak, hem de yangının çıktığı bölge en az hasarla atlatılmış olacaktır.